CLJ U17: SWD wygrywa i wskakuje na pozycję lidera!

Drużyna SWD Wodzisław Śląski występująca w Centralnej Lidze Juniorek U-17 pokonała UKS Staszkówkę-Jelna 2-0 i objęła przewodnictwo w ligowej tabeli tych rozgrywek.

Od samego początku SWD objęło inicjatywę, jednak bardzo dobrze zorganizowana defensywa Staszkówki nie pozwalała na stworzenie dogodnej sytuacji. Dopiero w 63 minucie gry, Nicole Jendrzejczyk piekielnie silnym uderzeniem pokonała bramkarkę gości i SWD objęło prowadzenie.

Napór Wodzisławianek trwał i kilka minut później Katarzyna Jaszek w zamieszaniu podbramkowym precyzyjnym strzałem umieściła piłkę w siatce, która zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki.
Po jednej z nielicznych akcji Staszkówki, najwyższymi umiejętnościami wykazała się bramkarka SWD, Alicja Bzowska.
Drużyna z Jelnej postawiła SWD, wysoko poprzeczkę, szczególnie w dobrze zorganizowanej formacji obronnej.
W drużynie wodzisławskiej z pewnością należy wyróżnić najmłodszą na boisku Judytę Brzychcy, Zuzię Przeciszewską oraz jak zawsze na wysokim poziomie zaprezentowały się Katarzyna Jaszek i Nicole Jendrzejczyk.

Na stadionie przy ul. Bogumińskiej, tradycyjnie po wygranym meczu rozbrzmiał dźwięk Freddiego Mercurego "We are the champions".