SONIA NIERYCHŁO - WITAMY W SWD !

Sonia Nierychło - to kolejna zawodniczka, która zasiliła szeregi SWD Wodzisław Śląski. 13-letnia Sonia Nierychło to brązowa medalistka Mistrzostw Polski kadr wojewódzkich U13 - zdobyła to trofeum w sezonie 2017/18 grając w Reprezentacji Śląska.
Sonia swoją przygodę z piłką rozpoczęła w 2014 roku grając najpierw z chłopakami w klubie KS Piekary. W 2016 roku została zawodniczką KTS Polonia Bytom, z którym to klubem zdobyła Mistrzostwo Śląska U13, a następnie reprezentowała bytomski klub w półfinale Mistrzostw Polski.
Sonia Nierychło gra zazwyczaj na lewej obronie lub na środku defensywy. Jej ulubiony klub to zdecydowanie Bayern Monachium (zarówno męski, jak i kobiecy). Ulubiony piłkarz to Jerome Boateng, a ulubiona piłkarka to Simone Laudehr.
Poza piłką nożną Sonia interesuje się grą na gitarze oraz lubi grać w koszykówkę.
W SWD Wodzisław Śląski Sonia Nierychło grać będzie w rozgrywkach III ligi oraz w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów, tym razem już w barwach wodzisławskiego klubu!!!