Daleki wyjazd po punkty | Polonia Środa Wielkopolska - SWD (Zapowiedź)

Czas na kolejne starcie w ramach rozgrywek I Ligi Kobiet. Tym razem SWD Wodzisław Śląski czeka daleki wyjazd do Środy Wielkopolskiej, gdzie Wodzisławianki podejmie miejscowa Polonia. Początek tego spotkania jutro (sobota) o godzinie 14.

Polonia na ten moment zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli. Na poziomie I Ligi kobiet drużyna z Wielkopolski gra od ponad dwóch lat. Najwyższa dotychczas osiągnięta przez Polonię lokata na tym poziomie rozgrywkowym to 5. miejsce grupy północnej w niedokończonym sezonie sprzed roku.

W obecnej kampanii zawodniczki ze Środy Wielkopolskiej zdołały trzykrotnie wygrać i sześć razy przegrać. Ich bilans bramkowy wynosi 8-12, a ofensywa drużyny Polonii pod względem strzelonych bramek zajmuje dopiero trzecie miejsce od końca w stawce. Zespół z Wielkopolski z pewnością znajduje się jednak obecnie na fali wznoszącej, bowiem zdołał w dwóch ostatnich spotkaniach dwukrotnie zgarnąć pełną pulę, pokonując Pragę Warszawa oraz Trójkę Staszkówka/Jelna.

W zdecydowanie gorszych nastrojach ostatnie dwa spotkania kończyło z kolei SWD Wodzisław Śląski. Podopieczne trenera Wojciecha Glenca dwa tygodnie temu uległy u siebie Pogoni Tczew 2-4, a wcześniej przegrały wyjazdowy pojedynek w Olsztynie 2-3. Przed Wodzisławiankami czas na rehabilitację i powrót na zwycięskie tory. Pozycja w tabeli oraz dobry początek sezonu wskazuje, ze SWD może być w tym spotkaniu faworytem.